گالری تصاویر
اطلاعیه ها
مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی برای حل مشکلات بانکی به زودی هیئتی از برزیل به ایران می آید
مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی برای حل مشکلات بانکی به زودی هیئتی از برزیل به ایران می آید
محمد کشاورززاده، مدیرکل امریکای وزارت امور خارجه: بعضی بانک های برزیلی الآن ارتباط بانکی را با بانک های ما دارند اما این کافی نیست. معاون بانک مرکزی کشور ما که در این سفر حضور داشتند مذاکرات بسیار خوبی را با طرف های برزیلی داشتند. قرار شد یک هیئتی متشکل از بانک های خصوصی و دولتی برزیل در آینده نزدیک به ایران سفر داشته باشند.
 ١٦:٣٨ - 1397/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیپلماسی جدید در آفریقا و آمریکای لاتین
دیپلماسی جدید در آفریقا و آمریکای لاتین
در گفت‌وگو با سه مدیر کل وزارت امور خارجه تشریح شد
 ١٦:٢٩ - 1397/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار دکتر ظریف با رئیس مجلس سنای اروگوئه
دیدار دکتر ظریف با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه
ادامه دیدارهای ظریف در اروگوئه
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ایران درشهر مونته ویدئو اروگوئه برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ایران درشهر مونته ویدئو اروگوئه برگزار شد

مراسم اختتامیه هفته فرهنگی ایران درشهر مونته ویدئو اروگوئه برگزار شد

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت ایران در مونته ویدئو، رئیس دانشگاه رپوبلیکا که بزرگترین دانشگاه اروگوئه است و بالغ بر 110هزاردانشجو دارد، درسخنان خود ضمن تبیین سیاست دانشگاه مبنی بر کمک به شناخت فرهنگ های مختلف، برنامه های هفته فرهنگی ایران ازقبیل برپایی نمایشگاه متنوع تابلو فرش، صنایع دستی و جاذبه های جهانگردی ایران واجرای موسیقی سنتی و اصیل ایرانی را موفقیت آمیز توصیف کرد و از سفارت جمهوری اسلامی ایران بخاطر طراحی برنامه های گسترده فرهنگی در قالب هفته فرهنگی ایران قدردانی نمود. 

سفیرجمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به استقبال مردم اروگوئه بویژه دانشجویان دانشگاه رپوبلیکا ازبرنامه های هفته فرهنگی ایران، سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعامل با همه کشورهای جهان و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تقویت صلح، دوستی و تقویت همکاری بین المللی را تشریح نمود. 
ابوالفضل پسندیده با اشاره به تلاش مستمر رسانه های غربی برای انتشار اخبار نادرست درباره ایران، برگزاری هفته فرهنگی را فرصت خوبی برای انعکاس واقعیت های ایران به مردم اروگوئه دانست. 
در مدت برگزاری هفته فرهنگی ایران، توسط اساتید اروگوئه ای و سفیر و رایزن سیاسی سفارت ایران، هشت کنفرانس درباره تاریخ ایران باستان، فرهنگ و هنر ایران بویژه فرش و مینیاتور، معرفی مشاهیر ایرانی بویژه فردوسی، ابوعلی سینا و زکریای رازی و پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار گردید. همچنین گروه موسیقی ایرانی در سه دانشکده و دو مرکز موسیقی اروگوئه شش برنامه موسیقی سنتی و اصیل ایرانی اجراء نمود که مورد استقبال و تشویق بازدیدکنندگان قرار گرفت. 
دانشگاه رپوبلیکای اروگوئه از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است و در جریان سفر رئیس این دانشگاه به تهران، در مهر ماه سال ١٣٩٥ ، یک یادداشت تفاهم همکاری میان این دانشگاه و دانشگاه تهران، امضا گردیده است.دانلود فايل : n82741852-72012512.jpg ( 131KB )


٢٢:٢٦ - 1396/09/04    /    شماره : ٤٨٨٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران