گالری تصاویر
اطلاعیه ها
مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی برای حل مشکلات بانکی به زودی هیئتی از برزیل به ایران می آید
مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی برای حل مشکلات بانکی به زودی هیئتی از برزیل به ایران می آید
محمد کشاورززاده، مدیرکل امریکای وزارت امور خارجه: بعضی بانک های برزیلی الآن ارتباط بانکی را با بانک های ما دارند اما این کافی نیست. معاون بانک مرکزی کشور ما که در این سفر حضور داشتند مذاکرات بسیار خوبی را با طرف های برزیلی داشتند. قرار شد یک هیئتی متشکل از بانک های خصوصی و دولتی برزیل در آینده نزدیک به ایران سفر داشته باشند.
 ١٦:٣٨ - 1397/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیپلماسی جدید در آفریقا و آمریکای لاتین
دیپلماسی جدید در آفریقا و آمریکای لاتین
در گفت‌وگو با سه مدیر کل وزارت امور خارجه تشریح شد
 ١٦:٢٩ - 1397/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار دکتر ظریف با رئیس مجلس سنای اروگوئه
دیدار دکتر ظریف با رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه
ادامه دیدارهای ظریف در اروگوئه
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
بخش اقتصادي

روابط اقتصادي ايران و اروگوئه

روابط جمهوري اسلامي ايران و اروگوئه تا سال 1376 با همکاري فيمابين در سازمان هاي بين المللي و فروش نفت به اروگوئه در ازاي خريد محصولات توليدي اين کشور شامل برنج و پشم (در چارچوب حساب مخصوص بين بانک هاي مرکزي دو کشور) به خوبي جريان داشت.

رأي مثبت اروگوئه به قطعنامه رعايت حقوق بشر ايران، سبب شد که روابط دو کشور به پائين ترين سطح خود برسد اما با تغيير رأي اروگوئه از مثبت به ممتنع در سال 1377 در زمينه حقوق بشر در اجلاس پنجاه و سوم مجمع عمومي و همچنین حمايت قابل توجه آقاي اوپرتي وزير وقت امورخارجه اين کشور به عنوان رئیس پنچاه و سومين مجمع عمومي سازمان ملل متحد از تصويب ايده گفتگوي تمدنها، روابط دو کشور مجدداً به سطح مطلوبي ارتقاء يافت. در مجموع روابط فيمابين ايران و اروگوئه طی سال های گذشته، همواره مثبت و پايدار بوده است.

با توجه به عدم پيشرفت اروگوئه در حوزه هاي صنعتي، جمهوري اسلامي ايران مي تواند علاوه بر توسعه صادرات غير نفتي و شناسايي بازارهاي هدف،در زمينه هاي صدور خدمات فني مهندسی با ورود به همکاري در زمينه هايي مانند مونتاژ و توليد مشترک خودرو و ماشين آلات کشاورزي و راه سازي، صنايع کشتي سازي، نفت و پتروشيمي، فعاليت هاي معدني، تأسيسات بندري و سرمايه گذاري در بخش هايي مانند کشتارگاه، کاشت دانه هاي روغني همانند سويا، آبزي پروري و کلاً صنايع مرتبط با کشاورزي و دامپروري بهره لازم را ببرد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین می تواند با جذب تکنولوژي و فن آوري اروگوئه در زمينه توليدات دامي و فرآوري آن، دستيابي به بازار مشترک جنوب و تقویت ارتباط با مرکوسور (متشکل از کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، برزيل، آرژانتين و ونزوئلا) را مد نظر داشته باشد.

باتوجه به وجود مراتع بسيار وسيع در تمامي نقاط اروگوئه و بارندگي بسیار مناسب در این کشور و با عنایت به قانونی بودن خريد زمين و ملک توسط اتباع خارجي اعم از شخاص حقيقي و حقوقي و شرکتهاي علاقمند، سرمایه گذاران ایرانی علاقمند به سرمایه گذاری در امور کشاورزی و دامی مي توانند نسبت به خريد زمين هاي مستعد در وسعت زياد جهت پرورش دام و صادرات آن به کشورمان با هدف پوشش بخشي از گوشت قرمز مورد نياز، اقدام نمايند.

لازم به ذکر است که قيمت هر هکتار مرتع مناسب در حال حاضر حدود 4 هزار دلار تخمين زده مي شود.

شایان ذکر است تاکنون 5 دور کميسيون مشترک اقتصادي فيمابين دو کشور برگزار گردیده است. از مهمترين اسناد اقتصادي امضاء شده بين دو کشور ايران و اروگوئه به شرح ذيل مي باشد:

1- يادداشت تفاهم همکاري فيمابين مراکز توسعه صادرات

2- يادداشت تفاهم همکاري هاي علمي و فني در زمينه کاشت و برداشت برنج

3- يادداشت تفاهم همکاري در زمينه پرورش گوسفند و توليد پشم

4- يادداشت تفاهم بهداشت دام

5- يادداشت تفاهم اتاق بازرگاني ايران و اتاق تجاري بازرگاني اروگوئه

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران