گالری تصاویر
اطلاعیه ها
سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».
سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».
متن کامل مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در اروگوئه با بخش اخبار و مطبوعات دانشگاه رپوبلیکا (جمهوری) مونته ویدئو مورخ 13 نوامبر 2017 برابر با 22 آبان ماه 1396
 ١٧:٠٢ - 1396/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی راههای تقویت مناسبات تهران ومونته ویدئو دردیدارسفیر ایران ومعاون رئیس جمهوری اروگوئه
بررسی راههای تقویت مناسبات تهران ومونته ویدئو دردیدارسفیر ایران ومعاون رئیس جمهوری اروگوئه
ابوالفضل پسندیده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اروگوئه، در دیدار با لوسیا توپولانسکی، معاون رئیس جمهوری و رئیس مجلس سنای اروگوئه، درخصوص راه های تقویت همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تهران و مونته ویدئو گفت و گو و تبادل نظر کردند.
 ١٨:٤٧ - 1396/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور فعال هیات ایرانی در کنفرانس جهانی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر در اروگوئه
ایران و اروگوئه، تفاهم نامه همکاریهای آموزشی، پژوهشی و دارویی امضا کردند
پیام رییس جمهور به کنفرانس جهانی پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر در اروگوئه
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اطلاعات کلی اروگوئه

اطلاعات کلی

جمهوري شرقي اروگوئه با 176 هزار و 215 كيلومتر مربع مساحت از شمال و شمال شرقي به برزيل، از جنوب و شرق به اقيانوس اطلس و از غرب به آرژانتين و رودخانه لاپلاتا محدود مي گردد. اين كشور تا سال 1811 مستعمره اسپانيا بود. اروگوئه بعد از آن زير سلطه برزيل رفت و نهايتاً در سال 1825 به استقلال رسيد.

اروگوئه مراحل پيشرفت را در ابعاد اقتصادي، سياسي و فرهنگي عمدتاً در ابتداي قرن بيستم شروع كرد، اما همزمان با تحولات در كشورهاي ديگر منطقه و كودتاهاي نظاميان، در اين كشور كوچك نيز حكومت نظاميان بين سالهاي 1973 تا 1985 سبب شد كه روند مردمسالاري كه بصورتي نهادينه درآمده بود، قطع شود. اما مجدداً از سال 1985 دولت هاي دموكراتيك در اين کشور برسركار آمده اند.

زبان رسمي اروگوئه، اسپانيولي مي باشد. جمعيت کنوني اين کشور حدوداً سه ميليون و چهار صد هزار نفر مي باشد که نيمي از اين جمعيت در مونته ويدئو ،پايتخت کشور زندگي مي کنند.

99% جمعیت اروگوئه باسواد هستند و طبقه متوسط شهرنشین اکثریت این کشور را تشکیل می‌دهد. در دهه‌ های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ حدود 600 هزار اروگوئه‌ای از اروگوئه به اسپانیا، آرژانتین و برزیل، آمریکا و کشورهای اروپایی مهاجرت کردند. به علت زاد و ولد اندک، امید به زندگی بالا و درصد نسبتاً زیاد مهاجرت جوانان، بیشتر جمعیت اروگوئه را میانسالان تشکیل می‌دهند.

قانون آزادسازي سقط جنين که در سال 2013 در اروگوئه به تصويب رسيد، درکنار رسميت يافتن و قانوني شدن همجنس گرايي در اين کشور، از عواملي است که کاهش بيش از پيش زاد و ولد در اين کشور کوچک را به دنبال خواهد داشت.

اروگوئه داراي 19 استان و چهار فصل تابستان، پاييز، زمستان و بهار مي باشد.  با توجه به نزديکي اين کشور به دريا، در اين کشور هرگز برف نمي بارد ليکن در زمستان به علت وجود بادهاي شديد که از سمت قطب جنوب مي وزند، هواي اين کشور، سرد مي باشد. اروگوئه ؛ کشوري زيبا و مقصد بسياري از گردشگران بويژه گردشگران آرژانتيني است. اين کشور البته از جمله کشورهاي گران قيمت در آمريکاي لاتين به شمار مي آيد. وجود 22% ماليات بر ارزش افزوده بر کليه خدمات و کالاها، از جمله مواردي قابل توجه در اين کشور مي باشد.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران