معرفی سفیر یا نمایندگی
گردشگری

وضعیت گردشگری در اروگوئه

 

اروگوئه در یک نگاه:

اروگوئه، یکی از کشورهای آمریکای جنوبی  است که ۱۷۶٫۲۱۵ کیلومتر مربع مساحت و ۳٬۳۹۹٬۲۳۷ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۱٫۷ میلیون نفر در مونته ویدئو و حاشیه آن زندگی می‌کنند. این کشور با برزیل و آرژانتین همسایه است.

٪۹۷جمعیت  اروگوئه از نژاد اروپایی سفید می‌باشد که از اصلیت‌های ایتالیایی اسپانیایی و به دنبال آنها انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، پرتغالی، ایرلندی، روسی، اسکاندیناوی و ارمنی، می‌باشند. دولت و کلیسا بطور رسمی از یکدیگر مجزا هستند. اغلب مردم اروگوئه به دین کلیسای کاتولیک رم اعتقاد دارند (٪۶۶)، تعداد کمی پروتستان (٪۲) و یهودی و مسیحیان ارمنی (٪۱) و افراد زیادی بدون ایمان (٪۳۱) می‌باشند

 .

 نگاهی به  آمارگردشگران ورودی به اروگوئه :

بیشتر گردشگرانی که از اروگوئه بازدید می کنند، شهروندان کشورهای همسایه به ترتیب  شامل  شهروندان کشورهای آرژانتین،برزیل،شیلی و پاراگوئه می باشد.

به عنوان مثال در سال 2010، تعداد 1261516 گردشگر آرژانتینی(4/52 درصد کل گردشگران) ،376894 توریست برزیلی (7/15 درصد کل گردشگر)، تعداد 53194 توریست شیلیایی(2/2 درصد کل گردشگران) و 36672 توریست پاراگوئه ای (5/1 درصد کل گردشگر) به اروگوئه سفر کرده اند و مابقی از سایر کشورهای دنیا (326422 نفر) به اروگوئه سفر نموده اند. لازم به ذکر است که رشد ورود گردشگر به اروگوئه در سال 2009 به نسبت سال 2008،رشد 1/10 درصد و در سال 2010  در مقایسه با سال 2009 ، رشد 6/15 درصدی داشته است. تعداد گردشگر خارجی  ورودی به اروگوئه در سال 2010،بالغ بر 2میلیون وچهارصد هزارنفر بوده است و بنا به اعلام غیر رسمی مقامات گردشگری تعداد توریستهای ورودی به این کشور در 2011 نیز رشد نسبی داشته است.

 

مکانها و شهرهای توریستی اروگوئه:

مهمترین شهرهای توریستی اروگوئه به ترتیب مونته ویدئو،پونتا دل استه،لیتورال ترمال و کولونیا می باشد. اروگوئه از لحاظ تاریخی ،فاقد آثار باستانی قابل توجهی می باشد و بجز آثار باستانی موجود با قدمت کمتراز 500 سال در شهر کولونیا در 200 کیلومتری مونته ویدئو،تقریبا فاقد پیشینه باستانی است.فلذا گردشگران ورودی عموما به هدف سرگرمی، خوشگذرانی و گذراندن اوقات در سواحل این کشور ،پای به این کشور می گذارند و در زمره گردشگران فرهنگی به شمار نمی آیند.

 

چگونگی ورود و خروج گردشگر به اروگوئه:

در سال 2010،تعداد 1015843 نفر که 43 درصد توریستهای ورودی به اروگوئه را تشکیل می دهند از طریق کشتی و 825723 گردشگر بطور زمینی که 34 درصد گردشگران را تشکیل می دهند به اروگوئه وارد شدند که از این میزان 31 درصد مسافرتها با خودرو صورت گرفت.حمل ونقل هوایی اروگوئه 23 درصد سفرها را شامل می شد که 564664 مسافر را جابجا نمود.آمار ارائه شده توسط وزارت گردشگری و ورزش اروگوئه حاکی از این است که درسال 2010  ،64درصد گردشگران خارجی برای خروج از کشور از کشتی،32 درصد زمینی و 24 درصد از هواپیما استفاده نموده اند. لازم به ذکر است که 49 درصد گردشگران خارجی در مدت اقامت خود در اروگوئه از ماشین شخصی،31 درصد از تاکسی واتوبوسهای شهری،31درصد از خودروهای دوستان وآشنایان و 5 درصد از خودروهای اجاره ای استفاده نمودند.

 

رانندگی در اروگوئه:

 هر توریستی که وارد اروگوئه می شود، می تواند با گواهینامه رانندگی کشور خود از بدو ورود به مدت 6 ماه رانندگی کند پس از این تاریخ ، او می بایست تایید ای برای گواهینامه خود بگیرد که تشریفات قانونی آن از 8 تا 14 ساعت به طول خواهد انجامید.

 

فصل گردشگری در اروگوئه :

اروگوئه دارای دو فصل تابستان و زمستان است.دور اول گردشگری در اروگوئه از 24 دسامبرکه شروع تعطیلات کریسمس می باشد  آغاز و تا پایان هفته توریسم که هفته اول آوریل است، ادامه خواهد داشت. دور دوم سفرهای توریستی به اروگوئه ، دو هفته در ماههای جولای و یک هفته میانی در ماههای سپتامبر است که به ترتیب مصادف با پایان امتحانات مدارس و دانشجویان دانشگاههای کشور است . در هرصورت فصل گردشگریی در اروگوئه در این ایام از سال که فصل تابستان اروگوئه است، می باشد و در فصل زمستان اروگوئه، بدلیل سرمای هوا و وجود بادهای شدید  که از ناحیه اقیانوس اطلس به سمت این کشور می وزد،تعداد گردشگران ورودی  به اروگوئه به شدت کاهش می یابد.

 

قوانین تشویقی برای توریست:

اصل 32 قانون  شماره 083/18 مورخ 27 سپتامبر 2006 اروگوئه، اشعار می دارد که در راستای تشویق حمایت از توریست خارجی، مالیات بر ارزش افزوده بر کالاهای خریداری شده توسط گردشگر خارجی، به وی باز گردانده می شود که البته دارای تشریفات قانونی بسیاری است.

ملاحظه: کلیه کالاها و اجناس در اروگوئه دارای  مالیات بر ارزش افزوده 22 درصد است و تقریبا هیچ استثنایی برای هیچ گروهی وحتی دیپلماتهای خارجی نیز وجود ندارد فلذا به نظر می رسد عملا باز گرداندن مالیات اخذ شده به گردشگران در قالب TAX FREE ، امکان پذیر نیست. در هر صورت گردشگران خارجی که وارد اروگوئه می شود،معمولا نسبت به این موضوع آگاهی کامل دارند که اروگوئه  یکی از کشورهای بسیار گران در آمریکای لاتین به شمار می آید.

 

ممنوعیت ورود محصولات کشاورزی به کشور:

از جمله مواردی که  دانستن آن برای هر مسافر ورودی به کشور ضروری به نظر می رسد این است که ورود هرگونه مواد ارگانیک و کشاورزی توسط مسافران به داخل کشور اروگوئه ممنوع است و گروهی از وزارت کشاورزی بطور 24 ساعته در فرودگاههای کشور، ورود این مواد را کنترل می کنند. این اقدام با هدف جلوگیری از ورود آفت های کشاورزی به کشور صورت می گیرد.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر