گالری تصاویر
اطلاعیه ها
معرفی بانک اطلاعات؛
سامانه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایرانی
این سامانه کامل ترین بانک اطلاعاتی شرکت های دانش بنیان ایرانی می باشد.
 ١٥:١٨ - 1397/08/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
روابط و همکاری های پارلمانی ایران و اروگوئه توسعه می یابد
گروه دوستی پارلمانی ایران و اروگوئه در دیدار با خورخه گاندینی رئیس مجلس نمایندگان اروگوئه در باره روابط دوجانبه و گسترش همکاری های پارلمانی میان دوکشور بحث و تبادل نظر کردند.
 ١٦:٥٨ - 1397/07/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور گرم و پرشور ایران در جشن فرهنگی Culturafest
شرکت سفیر جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید پاراگوئه
پاراگوئه سفارت خود را از قدس خارج می کند
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ترجمه متن سخنرانی وزیر خارجه اروگوئه در همایش تجاری ایران و اروگوئه


  چاپ        ارسال به دوست

ترجمه متن سخنرانی وزیر خارجه اروگوئه در همایش تجاری ایران و اروگوئه

ترجمه متن سخنرانی وزیر خارجه اروگوئه در همایش تجاری ایران و اروگوئه

صبح بخیر.

 

باعث خوشوقتی است که امروز در کنار همتای خود، جناب آقای ظریف، در چارچوب دیدار رسمی ایشان از کشورمان، این همایش تجاری اروگوئه –ایران را افتتاح می کنیم.

 

اول از همه، می خواهم به جناب آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، و همچنین به هیأت رسمی ایشان و هیأت تجاری که وی را همراهی می کند، صمیمانه خوشامد بگویم.

 

از طرف دولت و مردم اروگوئه، آرزو می کنم ایشان و هیأت همراه ضمن داشتن یک اقامت دلپذیر در اروگوئه، در کنار ملاحظات تشریفاتی  و رسمی معمول در این نوع دیدارها، فرصت دیدن مناظر، چشیدن طعم غذاهای خوشمزه و آشنایی با مزایای طبیعی کشور مان را داشته باشند.

 

اگرچه در چند ساعت آینده، یک نشست شخصی با وزیر امور خارجه آقای ظریف برگزار    می شود که در آن مسائل اقتصادی و تجاری دوجانبه به وضوح مطرح خواهد شد، مایل هستم از این فرصت برای ارائه برخی مفاهیم در مورد فرصت های موجود در این زمینه برای بازرگانان اروگوئه ای و ایرانی استفاده نمایم.

 

به طور کلی، می توان گفت که مبادلات تجاری بین اروگوئه و ایران در سال های اخیر نامنظم بوده و به عنوان مثال، پس از حجم بالا و مهم مبادلات دو کشور در سال های 2013 و 2015، چندین سال مبادلات تجاری متعادل وجود داشته است. به ویژه در سال 2017، میزان صادرات اروگوئه به ایران قدری کمتر از 10 میلیون دلار بوده در حالی که واردات از ایران نزدیک به 6.5 میلیون دلار بوده است.

 

این تغییر در مقادیر معاملات، در برخی موارد، مربوط به متغیرهای ناشی از سناریوهای سیاسی بین المللی و نیز عوامل مرتبط با استانداردهای بهداشت گیاهی می باشد؛ مسائلی که دولت اروگوئه و ایران در مورد آن کار می کنند و همچنان این کار را ادامه خواهند داد تا شرایط مناسب برای شرکت های هر دو کشور را جهت بهینه سازی فرصت های تجاری ایجاد کنند.

 

بدون وارد شدن به جزئیات برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و گروه 1+5  که اجرای آن از ژانویه 2016 آغاز شد، می خواهم تصریح کنم که از نظر دولت ما، لغو تحریم ها علیه ایران، امکان پیش بینی بازگشت محکم و قوی این کشور به جامعه تجاری بین المللی و همچنین افزایش مشارکت آن در تجارت جهانی را فراهم می سازد.

 

این امر، تأیید کننده همزیستی مثبت در میان صلح و ثبات و توسعه اقتصادی و اجتماعی است که اروگوئه پیوسته از آن دفاع کرده و در این خصوص در سازمان های بین المللی کار می کند. دو وضعیت که به طور متقابل یکدیگر را تغذیه می کنند و برای پیشرفت به سوی یک توسعه واقعی و پایدار ضروری است؛ و برای این منظور، فضاهای چندجانبه ثابت کرده اند که یک چتر مؤثر هستند.

 

با توجه به مراتب فوق، مایل هستم از یک طرف، از تجار ایرانی بخواهم اروگوئه را به عنوان یک سکوی جدی، پایدار و جذاب برای انجام تجارت در آمریکای لاتین و به عنوان کشوری که در آن رعایت و احترام به توافقات و تعهدات، یک اولویت مطلق می باشد در نظر داشته باشند؛ و در عین حال، از طرف دیگر، از شرکت های اروگوئه ای می خواهم نزدیکی بیشتر به بازار ایران را ارتقاء بخشند که بیش از 82 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ رشد اقتصادی آن بیش از 4 درصد می باشد.

 

در این چارچوب، ایجاد کمیسیون مشترک تجاری اروگوئه - ایران که نمایندگان آن، بازرگانان مهم هر دو کشور می باشند را مورد تأکید قرار می دهم.

بررسی محصولات اصلی صادر شده از اروگوئه به ایران، مشخص می نماید که کشور ما در سال 2016، چهارمین تأمین کننده برنج (با 2.3% از کل برنج خریداری شده توسط ایران)، بزرگترین تأمین کننده پشم نازک و مرغوب (با بیش از 43% از کل پشم خریداری شده)، چهلمین تأمین کننده دارو، و هشتمین منبع اصلی و بزرگ کره در بازار ایران (که تنها 0.1% از کل را نشان می دهد) بوده است.

 

همه اینها به ما اجازه می دهد مجدداً تأکید کنیم که فرصت های تجاری برای افزایش صدور کالا، هم در تحکیم جریان داد و ستد موجود و هم در تنوع و گوناگونی محصولات جدید، مشخص، قابل قبول و امکان پذیر است.

 

در پایان، مایلم تأکید کنم - در زمینه تجارت بین المللی فعلی که به علت اعلام سیاست متقابل حمایت از تولیدات داخلی، نگرانی هایی در چشم انداز وجود دارد - اروگوئه در راستای ترغیب یک طرح تجاری منصفانه، متعادل و متعادل جهانی، پیوسته از برداشتن موانع تجاری که از داد و ستد آزاد جلوگیری کرده و مشکلات ایجاد می کنند، حمایت کرده است.

 

امروزه، این اصول را بیش از پیش با اعتقاد به این که گفتگو و همکاری اقتصادی میان کشورهای مختلف، راه مناسب برای ایجاد یک فضای توسعه فراگیر و پایدار جهانی است، مجدداً تأیید می نماییم.

 

خیلی متشکرم.

 

                   

 دانلود فايل : image_(8).jpg ( 265KB )


١٠:٤١ - 1397/01/22    /    شماره : ٥١٠٨٠٣    /    تعداد نمایش : ٦٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران