معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > دیدار معاون رئیس حمهور اروگوئه با نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون رئیس حمهور اروگوئه با نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

دیدار معاون رئیس حمهور اروگوئه با نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

دیدار معاون رئیس جمهور اروگوئه با نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

 

معاون رئیس جمهور اروگوئه با حضور در اتاق بازرگانی ایران با نایب رئیس اتاق ایران دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای رائول سندیک در این دیدار با برشمردن ظرفیت های اقتصادی، جغرافیایی و خدماتی این کشور برای توسعه همکاری ها با ایران اعلام آمادگی کرد.

 

وی گفت: اروگوئه سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد و یک دهم مساحت ایران وسعت دارد اما در 10 سال گذشته توانستیم تولید محصولات خود را چهار برابر کنیم طوری که از نظر درآمد سرانه، کشور ما رتبه اول را در منطقه آمریکای لاتین دارد.

 

سندیک افزود: اقتصاد ما در سایه تولیدات کشاورزی و دامپروری بنا شده است اما با ظهور ارتباطات و فناوری های نو، بخش خدمات هم در کشور ما توسعه یافته است.

 

وی گفت: ما در زمان تحریم همواره در کنار ایران بودیم و برنج اروگوئه نیز در ایران از شهرتی مطلوب برخوردار است از این رو آمادگی داریم در حوزه های تأمین گوشت، محصولات کشاورزی، دامپروری و فراورده های لبنی با ایران همکاری کنیم ضمن اینکه مایلیم از توانمندی ایران در حوزه اکتشاف نفت استفاده کنیم.

 

پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با بیان اینکه کمیته مشترک تجاری میان بخش خصوصی دو کشور به زودی شکل خواهد گرفت گفت: ایران ظرفیت بی نظیری در منطقه دارد و به عنوان با ثبات ترین و پرجمعیت ترین کشور خاورمیانه می تواند به عنوان قطب فعالیت و همکاری اروگوئه در منطقه باشد.

 

وی با بیان اینکه ایران دارای توانمندی های بالایی در حوزه های نفتی، فنی، مهندسی و تجهیزات است افزود: ایجاد کمیته مشترک تجاری و اقتصادی میان بخش خصوصی دو کشور علاوه بر توسعه روابط دو کشور می تواند در ورود دو کشور به بازارهای خاورمیانه و آمریکای لاتین مؤثر باشد.

 

نایب رئیس اتاق ایران گفت: در کمیته مشترک تجاری و اقتصادی، ظرفیت های همکاری دو کشور بررسی می شود و آمادگی داریم علاوه بر استفاده از توانمندی اروگوئه در تأمین نیازمندی های پروتئینی و کشاورزی ایران و منطقه، بتوانیم توانمندی های بخش خصوصی ایران را در حوزه خدمات فنی و مهندسی و تجهیزات نفت و گاز به این کشور و بازارهای اطراف آن ارائه کنیم.

 


٢٢:٥٥ - 1395/02/08    /    شماره : ٣٩٠٤٣٢    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر