گالری تصاویر
اطلاعیه ها
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
 ٢١:٥٥ - 1397/09/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی حساب رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توئیتر
معرفی حساب رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توئیتر
معرفی حساب رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توئیتر
 ٢٠:٤٩ - 1397/09/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرکت جمهوری اسلامی ایران در جشنواره مهاجران اروگوئه
سامانه اطلاع رسانی شرکت های دانش بنیان ایرانی
روابط و همکاری های پارلمانی ایران و اروگوئه توسعه می یابد
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».

سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».

  باسمه تعالی

 

متن کامل مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در اروگوئه با بخش اخبار و مطبوعات دانشگاه رپوبلیکا (جمهوری) مونته ویدئو مورخ 13 نوامبر 2017 برابر با 22 آبان ماه 1396

عنوان خبر:

سفیر ایران: « وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که مردمانی شاد هستیم».

 

هفته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اروگوئه از روز دوشنبه 20 نوامبر لغایت روز جمعه 24 نوامبر، امکان آشنایی با یک فرهنگ چند هزار ساله را میسر می سازد.  سفیر ابوالفضل پسندیده قول داد: «وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که ما مردمانی شاد هستیم».

روز دوشنبه آقای سفیر به خبرگزاری سایت دانشگاه جمهوری اظهار داشت: « مردم ایران به ملت اروگوئه بسیار احترام می گذارد. در این مدت هشت ماهی که ماموریت خود را شروع کرده ام، جز محبت، حمایت و مهمان نوازی از طرف مردم اروگوئه نسبت به خود و خانواده ام چیزی ندیده ام».

پسندیده یادآور گردید: روابط بین اروگوئه و جمهوری اسلامی ایران  در سال 1905 آغاز شد و در طول 112 سال هر دو کشور « پیوسته روابط محکم، صمیمانه و بدون وقفه داشته و در این چارچوب، در مجامع بین المللی از یکدیگر پشتیبانی کرده اند». ایران، بعد از ژاپن، دومین کشور در آسیا است که دارای پارلمان می باشد.

اقتصاد هر دو کشور، مکمل یکدیگرند.

اقتصاد هر دو کشور «رقابتی نیست بلکه مکمل یکدیگرند». در طول این سالها، ایران محصولات مختلفی از اروگوئه وارد کرده است هر چند که عمده ترین آنها، همیشه برنج بوده است. آقای سفیر گفت: «من مسئولیت دارم و به دنبال متنوع کردن تجارت بین دو کشور می باشم». ایران در بسیاری از حوزه های فناوری از جمله نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی «پیشرفت های بزرگی داشته و چیزهایی برای گفتن و عرضه کردن دارد؛ نه تنها در سطح خاورمیانه بلکه در سطح جهانی».  همزمان، « اروگوئه نیز به خصوص در آمریکای لاتین، به خاطر تولیدات کشاورزی و دامی خود، کشور شناخته شده ای است».

ایران دارای یک بازار 80 میلیون نفری می باشد، اما بازار وسیعتر از این است زیرا « بسیاری از کشورهای همجوار، محصولات خود را از ایران تهیه می کنند». دو کشور ایران و اروگوئه «می توانند در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند». همچنین در زمینه گردشگری « در ماه مارس، یک گروه متشکل از بیش از 30 نفر اروگوئه ای که به خاورمیانه سفر کرده بودند از ایران نیز بازدید کرده و بسیار راضی و خشنود بازگشتند. معتقدم که به امید خدا روابط ما هر روز بهتر از قبل خواهد شد».

در ماه سپتامبر 2016، آقای روبرتو مارکاریان رئیس دانشگاه جمهوری از ایران دیدار به عمل آورد و یک یادداشت تفاهم با آقای دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران امضاء کرد. آقای سفیر اشاره کرد: «اجرای این توافقنامه تاکنون شامل یک دوره زبان فارسی در دانشکده علوم انسانی و آموزش با شرکت 25 دانشجو شده است». وی افزود: «از همکاری قابل تحسین مقامات و کارکنان دانشکده علوم انسانی و آموزش سپاسگزاری می نمایم».

همچنین، برای ترم اول سال 2018 یک استاد از دانشگاه تهران جهت تعمیق بیشتر فرهنگ ایران (دوره ایران شناسی) به اروگوئه
می آید. همزمان، « آماده مقابله به مثل می باشیم؛ به این معنا که اگر دانشگاه جمهوری مایل به اعزام استادان خود برای آموزش زبان اسپانیایی باشد». علاوه بر این، « برای شروع همکاری بین دو دانشگاه در زمینه هایی از جمله نانوتکنولوژی و همچنین امکان اعطای پنج بورسیه به اروگوئه برای ادامه تحصیل در هر رشته از دانش، فعالیت می کنیم».

حدود 100 کشور نیاز به اخذ روادید ندارند

پسندیده توضیح داد که هدف اصلی از برگزاری هفته فرهنگی « معرفی واقعیت های ایران است. طبیعی است که کشوری مانند کشور ما که 7000 سال فرهنگ و پیشرفت در بسیاری زمینه های مختلف دارد، بخواهد توانمندی های خود را نشان دهد».

در طول هفته، دو نمایشگاه برگزار خواهد بود: یک نمایشگاه باستان شناسی از ساعت 12 الی 17:30 در قسمت ایران در موزه تاریخ هنر (واقع در خیابان اخیدو پلاک 1326) و یک نمایشگاه صنایع دستی، نقاشی و لباس های سنتی از ساعت 10 الی 20 در سالن درس حوزه اجتماعی (واقع در خیابان گنزالو رامیرز پلاک 1915، مقابل دانشکده علوم اقتصاد). همچنین در پایان هر روز، گروه موسیقی داروگ که از ایران می آید، موسیقی اصیل و سنتی ایران را می نوازد. علاوه بر این، در هفته فرهنگی کنفرانس هایی نیز خواهد بود و در میان دو کنفرانس، فیلم های مستند مربوط به آن موضوع به زبان اسپانیایی پخش خواهد شد. آقای سفیر قول داد: «وقتی با موسیقی ما آشنا شوید، پی خواهید برد که ما مردمانی شاد هستیم و همه انسان ها را دوست داریم». «گروهی که در ماه مارس به ایران سفر کردند، به ما گفتند آنچه دیدند کاملاً با آنچه در رسانه ها شنیده بودند، تفاوت داشت». بر خلاف تصویری که «برخی کشورهای غربی از ما منتشر می کنند، در حال حاضر اتباع حدود 100 کشور برای ورود به ایران نیاز به ویزا ندارند و می توانند در فرودگاه ویزا بگیرند». علاوه بر این، ایران دارای 22 اثر تاریخی اعلام شده به عنوان میراث فرهنگی بشریت می باشد و یکی از ارزانترین مقصدهای گردشگری است.

پسندیده اعلام کرد به زودی «با همکاری دانشگاه جمهوری، در صدد برگزاری یک برنامه مشابه مختص سینمای ایران که بسیار شناخته شده است، می باشیم. به عنوان مثال، در سال گذشته یک کارگردان ایرانی برنده جایزه اسکار شد. در برنامه سینمایی خود می توانیم از برخی از کارگردان های ایرانی که شهرت بین المللی دارند، دعوت کنیم». 

از طرف دیگر، تیم ملی فوتبال ایران اولین تیم آسیایی بود که برای شرکت در جام جهانی روسیه 2018 واجد شرایط شد. آقای سفیر اظهار داشت: «فوتبال یکی از ورزش هایی است که می تواند تا حد زیادی به نزدیک شدن ملت ها کمک کند». با توجه به احتمال مواجه شدن دو تیم در طول مسابقات، آقای سفیر اطمینان داد که در تمامی بازی ها، طرفدار اروگوئه خواهد بود «مگر آن که اروگوئه با ایران بازی کند».

 

منبع خبر: سایت اینترنتی دانشگاه رپوبلیکا به آدرس:

http://www.universidad.edu.uy/prensa/renderItem/itemId/41397/refererPageId/12

 دانلود فايل : 48725scr_39e65f5b6a5d9b5.jpg ( 71KB )


١٧:٠٢ - 1396/08/22    /    شماره : ٤٨٦٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٤١٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران